INFOLINKA
Proč u nás nakoupit:

doprava zdarma na celý sortiment

stabilně nízké ceny

dodáváme přímo od výrobce

zboží je možné platit dobírkou

profesionální tým lidí, kterým záleží na spokojenosti zákazníka

rychlé dodací lhůty

Jak se starat o kožené sedačky

03. 04. 2024, 11:33

Kožené sedací soupravy se hodí zejména do velkých prostorů a vytváří moderní a luxusní dojem z celé místnosti. Aby tento dojem přetrval, je třeba o kůži správně a pravidelně pečovat.

Kůže je přírodní materiál, má neopakovatelné rysy a strukturu. Z těchto důvodů není možné zaručit stejnou strukturu kůže na jednotlivých kusech sedací soupravy, resp. na celé sedací soupravě. Kůže se užíváním uvolňuje a tím se vytváří různé záhyby a rysy, které nejsou vadou, neboť jsou typickým znakem přírodního materiálu.

Kůže, navzdory své výjimečné pružnosti a odolnosti, vyžaduje ochranu před škodlivými faktory, jako jsou: pot (obsahuje sůl), tuk z vlasů, prach, domácí chemikálie a dehydratace. Správná péče zaručuje zachování původní kvality kůže a umožňuje udržet nábytek "jako nový", a to i po mnoha letech používání.

Pro běžné odstraňování prachu stačí otřít navlhčenou houbičkou nebo hadříkem z jemné tkaniny nebo vysát. Oproti tkaninám má kůže výhodu, že ji lze zcela zbavit prachu a proto je vhodná i pro alergiky. Kůže neabsorbuje ani kouř z cigaret.

Nespornou výhodou nábytku z kůže je snadné čištění. Ve většině případů stačí povrch otřít vlhkým hadříkem bez použití chemických látek.

Při odstraňování nečistot postačí voda, přitom by měl být hadřík jen mírně navlhčený, protože kůže nemá ráda vodu a poškodila by se. Nikdy nenechávejte vodu na kůži a okamžitě ji vysušte. Jinak kůže vodu absorbuje a zůstala by po ní skvrna.

Impregnace

Doporučujeme impregnovat kůži hned po zakoupení a pak pravidelně po půl roce. Kůži impregnujte zejména na zatěžovaných místech, na sedácích a opěrkách. Impregnaci je pak nejlepší nechat zaschnout několik hodin, aby se vsákla. Zbytek pečlivě otřete suchým hadříkem.

Výhodou využití impregnace je, že prodloužíte životnost vaší sedačky a zároveň ji chráníte před vyblednutím, slunečním zářením i mechanickým poškozením. Impregnace také usnadňuje další čištění a zabraňuje tvorbě těžko odstranitelných nečistot.

 Umístnění kožené sedačky

Kůže nemá ráda teplo, proto sedačku neumísťujte v blízkosti topení (minimálně 30 cm). Došlo by k jejímu vysušení a popraskání. Pokud máte pohovku umístěnou u okna a dopadají na ní sluneční paprsky, je třeba zastínit okno záclonou, protože kůže nemá ráda ani sluneční paprsky. Chránit před sluncem lze také UV krémem. UV záření výrazně poškozuje stálost barev kůže, která po několika týdnech tvrdne, praská a nenapravitelně poškodí vzhled!

Na co si dát pozor

Střídavě užívejte všechna místa sedací soupravy, aby se předešlo rozdílům ve vzhledu kůže a tvrdosti jednotlivých sedáků. Kůže je přírodní materiál, který je stále aktivní (povoluje se).

Důležité je používat jen prostředky určené speciálně na kůži, jiné by ji mohly nenávratně poškodit. Dobré je nově koupený prostředek nejprve vyzkoušejte na méně viditelném místě.

Pozor je třeba si stále dát na fixy a lihovky, jelikož je nelze odstranit a zanechají na kůži neodstranitelnou skvrnu.  Klasickou propisku již dnes z kůže dostanete. Existují speciální gumy, kterými propisku jednoduše vygumujete. Nebo lze koupit speciální samolepky, které se nalepí na dané místo, a po jejich odstranění zůstane inkoust na samolepce.

Komentáře

Diskuze je prázdná.