INFOLINKA
Proč u nás nakoupit:

doprava zdarma na celý sortiment

stabilně nízké ceny

dodáváme přímo od výrobce

zboží je možné platit dobírkou

profesionální tým lidí, kterým záleží na spokojenosti zákazníka

rychlé dodací lhůty

PRAKTICKÉ RADY PŘI SESTAVOVÁNÍ KUCHYŇSKÉ LINKY

 

Na základě Vašich dotazů jsme pro Vás připravili průvodce, který Vám pomůže složit si vaši novou kuchyňskou linku na míru.

Pro sestavení kuchyně máte k dispozici čtyři typy skříněk: spodní, horní, rohové skříňky a vysoké skříně. Vhodnou kombinací těchto skříněk můžete vytvořit přesně to, co potřebujete.

 

KÓDY SKŘÍNĚK

K lepší orientaci ve výběru skříněk slouží kód - např. 80 D 2F BB.

  • první číslo označuje šířku v cm
  • druhá část značí, o jaký typ skříněk se jedná: D - dolní, G - horní, ZL - pro umístění dřezu, ZM - dvířka na myčku, DN/GN - rohové skříňky
  • další část kódu označuje, zda má skříňka dvířka - F anebo šuplíky - S a jejich počet (tedy 2F znamená dvě dvířka, 3S tři šuplíky)
  • na konci spodních skříněk je buď kód BB, což značí, že skříňka je bez pracovní desky, anebo ZB - skříňka s pracovní deskou
  • některé kuchyně nabízí horní skříňky s označením NAGU - jedná se o skříňky, které se obvykle umísťují na vysoké skříně (mají stejnou hloubku jako vysoké skříně)

 

SESTAVOVÁNÍ ROHU

Sestavení rohu pomocí skříňky 89x89 DN 1F BB 

Pokud potřebujete vytvořit roh, použijte spodní rohovou skříňku 89x89 DN 1F BB. Rohová skříňka má rozměry 83 x 83 cm, ale potřebujete prostor 89 x 89 cm, protože se skříňka nedává přímo na zeď (odsazení pro rozvody, odpad, ...). Pro lepší představu jsme pro vás zpracovali obrázek.

Pro dosažení stejných rozměrů i nahoře, můžete použít třeba tuto kombinaci skříněk: 30 G-72 + 58x58 GN 1F + 30 G-72.

 

 

Rohová skříňka je univerzální, tzn., že je možné ji sestavit tak, aby se dvířka otvírala vpravo či vlevo.

Dvířka jsou spojená - je možné otevřít buď jen jedno dvířko nebo zároveň obě dvířka. Můžete tedy snadno využívat celý prostor rohové skříňky.

Dvířka jsou samostatná - otvírá se každé dvířko zvlášť.

Způsob otvírání záleží na typu kuchyňské linky. 

 

Pracovní deska pro rohovou skříňku 89x89 DN 1F BB

Pracovní desky pro rohovou skříňku jsou potřeba dvě o délkách 89 cm a 29 cm (za předpokladu, že chcete vepředu přesah 2 cm, jak na obrázku výše). Tyto délky můžete přičíst k požadovaným deskám na ostatní skříňky.

Elegantním řešením na zakrytí spoje pracovních desek je rohová lišta, kterou naleznete zde

 

Sestavení rohu pomocí skříňky 105 ND 1F BB

Pokud je ve vybraném typu kuchyně dostupná i rohová skříňka 105 ND 1F BB, můžete použít pro sestavení rohu i ji. Rohová skříňka má délku 90 cm, ale je nutné počítat s rozměrem 105 cm. Z druhé strany se napojí libovolná skříňka, která dotvoří roh. 

Pro lepší představu jsme pro vás zpracovali obrázek.

Rohová skříňka je univerzální, tzn., že je možné ji sestavit tak, aby byla dvířka napravo či nalevo.

 

MYČKA

Na vestavnou myčku nepotřebujete skříňku, ale pouze dvířka. Myčka je samostatně stojící. Dvířka na myčku se liší dle toho, zda máte ovládání skryté ve dvířkách (v kódu číslo 713) anebo je na myčce čelní ovládací panel (v kódu číslo 570).

Další čísla v kódu označují šířku myčky. Kód 596 je pro standardní 60 cm širokou myčku, kód 446 pro úzkou myčku o šíři 45 cm.

Například 60 cm široká myčka se skrytým ovládáním ve dvířkách bude potřebovat dvířka s kódem ZM 713x596.

Obr. Kódy pro dvířka k myčce

Součástí balení dvířek na myčku je soklová lišta a pro myčky se skrytím ovládáním i madlo.

 

PRACOVNÍ DESKA

Pracovní desky jsou nabízeny v předem upravených velikostech za zvýhodněnou cenu, anebo je možné si objednat pracovní desku vcelku na vámi zvolený libovolný rozměr (na celé cm). Deska bude vždy dekorem zakončená z obou stran. Výřezy pro dřez a varnou desku nezajišťujeme, protože přeprava a manipulace takto upravené desky se stává velmi náročnou a nelze zaručit, že se v místech výřezu nezlomí.

 

MONTÁŽ

Přehledný obrázkový návod pro montáž najdete v každé skříňce.

Balení horních skříněk neobsahuje lištu na zavěšení, která se umisťuje na zeď.  Protikusy (závěsy) jsou součástí balení. Vhodnou lištu na zeď nabízíme zde

Nezapomeňte na to, že u kuchyní, které mají dvířka v lesku je čelní plocha dvířek potažena ochrannou fólií, která zabraňuje poškození při manipulaci. Fólie je často průhledná a nemusí být na první pohled vidět. Po instalaci kuchyně tuto fólii odstraňte.